Sutasz na wiele lat

Jak przechowywać biżuterię sutasz i jak o nią dbać, by cieszyć się nią wiele lat?

Biżuteria sutasz jest biżuterią tekstylną, a jedwabne sznurki, z których powstaje są delikatne. Jest to biżuteria szyta ręcznie, a stosowane w niej kamienie i kryształy są podklejane za pomocą specjalistycznego kleju biżuteryjnego. Z tego względu, biżuteria ta jest bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne niż np. bizuteria srebrna. Jednak stosując kilka prostych zasad w przechowywaniu i pielęgnacji biżuterii sutasz możesz cieszyć się jej urodą przez wiele lat.

Przechowywanie biżuterii sutasz

1. Biżuterię sutasz przechowuj zamkniętą, tak by nie była narażona na kurz i działanie promieni słonecznych.

2. Biżuterię sutasz przechowuj oddzielnie - zabezpieczoną materiałowym woreczkiem lub w pudełeczku, w przeciwnym razie tekstylne sznurki są narażone na zaciągnięcia w kontakcie z inną biżuterią.

Pielęgnacja biżuterii sutasz

1. Biżuterię sutasz zakładaj ok. 15 min. po wykonaniu makijażu.

2. Unikaj spryskiwania biżuterii sutasz perfumami.

3. Biżuterię sutasz bezwzględnie zdejmuj do snu.

4. Unikaj zamoczenia biżuterii sutasz - w kąpieli, czy w deszczu.

5. W przypadku zabrudzenia, czyść biżuterię delikatnie pocierając zgodnie z kierunkiem przędzy sznurków za pomocą zwilżonego wacika i delikatnego, naturalnego (np. szarego) mydła. Zabrudzenia z makijażu możesz też czyścić z użyciem płynu micelarnego.

6. Wyczyszczoną i wysuszoną biżuterię zaimpregnuj impregnatem do tkanin. Biżuterię delikatnie spryskaj impregnatem i usuń pozostałości preparatu z kamieni i kryształów.

Ciesz się urodą i kolorami swojej biżuterii sutasz przez wiele lat!